Хотел Maria Antoaneta Residence 3* ТЕРМИН : 19.10.2017 – 24.10.2017
Бугарија, БАНСКО

почетна цена од 39 eur

Опис на понудата

Викенд во Банско - 23 Oктомври

Хотел Maria Antoaneta Residence 3*
ТЕРМИН : 19.10.2017 – 24.10.2017

39 € -Цена по лице за 2 ноќи на база НВ ( појадок и вечера)
54 € -Цена по лице за 3 ноќи на база НВ ( појадок и вечера)

47 € -Цена по лице за 2 ноќи на база all inclusive
64 € -Цена по лице за 3 ноќи на база all inclusive

Цената е пакетна, по лице, за сместување во двокреветна соба, студио или апартман, во зависност од бројот на лицата при максимална исполнетост на капацитетите и вклучува:
• Соодветен број на ноќевања на база all inclusive или полу пансион
• Користење на спа зона - сауна, парна бања, внатрешен базен, фитнес, интернет, паркинг

Програма all inclusive
• Појадок : 08:00-10:00 часот на блок маса или сет мени , со кафе , чај или сок
• Ручек : 12:30-14:00 часот на блок маса или сет мени , со кафе , чај, сок , пиво , бело или црвено наливно вино , бугарски алкохолни пијалоци – ракија , вотка .
• Вечера : 19:30 – 21:00 часот на блок маса или сет мени , со пиво, сок, бело или црвено наливно вино , бугарски алкохолни пијалоци – ракија , вотка.

Програма: Полу пансион +
• Појадок : 08:00-10:00 часот на блок маса или сет мени , со кафе , чај или сок
• Вечера : 19:30 – 21:00 часот на блок маса или сет мени , со пиво, бело или црвено наливно вино

Доплати:
• Деца до 5.99 години – бесплатно
• Деца од 6-11.99 години на дополнително легло – 50 %
• Дете од 0-11.99 години на редовно легло – плаќа полна цена како возрасен
• Возрасен на дополнително легло – плаќа 70 % од цената за пакетот
• Доплата за еднокреветна соба – 16 € од ден
• Доплата за апартман – 10 € од ден
• Доплата за носење домашни миленици – 5 € од ден
• Наем на СПА КРПИ – 3 € / депозит 10 евра
• Наем на СПА бањарки – 5 € / депозит 15 евра
• Детско креветче – 3 € / ден
• Доплата за туристчка такса – 1 € по лице од ден – се плаќа во агенцијата

Хотелски содржини: рецепција, лоби бар, сеф, ресторан, надворешен базен, лифт, надворешен и подземен паркинг, ски остава, обезбедување со камери, безжичен интернет, СПА центар, соби за масажа, фитнес.
Опременост на собите:
1. Double standard – 25 m², телевизор, телефон, мини бар, сет за кафе и чај, купатило со када или туш кабина, интернет, балкон
2. Family apartments – дневна соба соопремена кујна, две двокреветни спални, телевизор, трпезариска маса, сет за кафе и чај, интернет, балкон со поглед кон градина или планина, софа на извлекување, електрични радијатори во секоја соба, бања со када или туш кабина, дополнителен тоалет, можност за избор на соба со камин
3. Junior suites – 30 m², посебни електрични радијатори, телевизор, сет за кафе и чај, интернет, телефон, балкон со поглед кон градина или планина, софа на извлекување, можност за избор на соба со камин, тоалет со туш кабина, фен.
4. Едноспални апартмани – 60 m², дневна и трпезарија со телевизизр, мини кујна, трпезариска маса, сет за кафе и чај, интернет, балкон со поглед кон градина или планина, спална, тоалет со када или туш кабина, софа на извлекување, можност за избор на соба со камин, електрични радијатори во секоја соба

Информации за понудата

  • Категорија: Екскурзии
  • Држава: Бугарија
  • Локација: БАНСКО
  • Превоз: Сопствен превоз
  • Сместување: Хотел/Ресорт
  • Огласот е виден 342 пат/и
  • Огласот е објавен на 03.10.2017 07:51

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад