ПРАЗНИЧНО OКТОМВРИСКО ПАТУВАЊЕ 23 Октомври - Метеори термин:21.10.2017 – 22.10.2017
Грција, МЕТЕОРИ

почетна цена од 55 eur

Опис на понудата

ПРАЗНИЧНО OКТОМВРИСКО ПАТУВАЊЕ
23 Октомври - Метеори

термин:21.10.2017 – 22.10.2017
Автобус/ 2 дена /1 ноќевање

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 55 € / 3.410,00


Во цената на аранжманот е вклучено:
• Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
• Сместување во хотел 3* – 1НП (ноќевање со појадок)
• Посета на Солун и Космос
• Организирана посета на Метеори
• Професионален лиценциран придружник за време на патувањето
• Организација и реализација на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
• Влезници за Метеорите – 3€
• Патничко осигурување – 2€

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
За реализација на аранжманот и факултативните излети предвидени по програмата, потребени се минимум од 45 патници.

За овој аранжман важат општите услови на патување


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
21.10.2017 СКОПЈЕ – СОЛУН – ПАРАЛИА
Состанок на групата во 05:00 часот на паркингот на хотел ВИП (спроти скопски саем). Поаѓање за Грција во 05:15 часот. Поаѓање од Кавадарци во 06:30 часот од булеварот кај гранична полиција. Пристигнување во Солун во раните утрински часови. Слободно време за посета на трговскиот центар COSMOS. Тргнување за Паралија. Пристигнување во Паралија во вечерните часови. Сместување во хотел.Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

22.10.2017 ПАРАЛИА – МЕТЕОРИ – СКОПЈЕ
Појадок. По појадокот, посета на една од најатрактивната дестинација – Метеори. Метеорите се таканаречени „карпи во воздухот“ или „горе во небото“, едни од најголемите православни комплекси во Грција. Шесте манастири се изградени на природни столбови од песочен камен, а се наоѓаат во близина на планината Пинд во централна Грција. Денес од шесте манастири, пет се машки, а еден е женски манастир, и дел од нив служат како туристичка атракција. Целиот комплекс е под заштита на УНЕСКО. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Кавадарци и Скопје во вечерните часови.

Информации за понудата

  • Категорија: Екскурзии
  • Држава: Грција
  • Локација: МЕТЕОРИ
  • Превоз: Автобус
  • Сместување: Хотел/Ресорт
  • Огласот е виден 378 пат/и
  • Огласот е објавен на 03.10.2017 08:26

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад